Work And Life:

"This is a picture from Christmas 2013 and I haven't changed yet a little.. Sometimes I put on kilos and lose.." I wrote this to one of my best friends from Knoxville, Tennessee.. How could social media brand Facebook make us come this much close? ..How could many people understand listening to/hearing each other was this much valuable? ..How could many people understand it was possible to trust someone kilometres far, sometimes even more than someone walking next to you as your partner? ..And ..How could social media Instagram make us this much photography expert and "shape hungry to see only bodies"? ..How could many people draw sharp lines saying a "business woman can't wear bikinis and a bikini woman can't be a business one"? ..Personally, in reality we get tired in these kinds of dilemmas too. Little example from me is, being a Turk, for years, I have also got tired of mentioning Turks are Middle Asian Turkic, 1/3 of Turks are blonde and I am 171 cm tall and can get over 180 cm with high heels..
Boring cliché ideas settled in minds always lock everything.. Lock reality.. Lock truth.. I can list a few now;
"My look can sell me" -> Until some point, yes. But abilities are important, not your shapes.
"I look like a hippie, so, I'm a hippie" - > If you eat at luxury restaurants, talk about money (and fame) every minute, wear 6,000 $ boots, have a house or two worth millions, of course you're not a hippie. Hippieness starts with the soul, continues with how you live your life.
"Abusers are men" - > In fact if you also listen to men carefully, they will show signals being victims of abuse by nearby people starting with their mothers, sisters.. etc
"Some women used my fame, I cant trust anyone anymore" -> Plus you block someone giving you advises? Then you will lose the chance to meet someone who may become center of your life just because of other unqualified women..
"Detergents should be expensive" - > In Coronavirus times don't do this. At least be ashamed because French luxury brands have been producing disinfectants to deliver for free.. And.. Even most poshy chemicals cant be that expensive if you started producing in factories. ..And whole world is in need for cleaning and hygene. Detergent brands! If your consumers cant clean enough because of your 'exploding' expensive detergents, they will die. Then who will buy your detergents??  
"There's no Coronavirus" -> There is. You not believing or someone convincing you that there isn't, doesnt remove the illness it causes. 
"Keep your immune system high for Corona" -> Nice wish.. But.. Keeping immune system high is an expensive thing.. Would you like to give Vitamin Pills for free to everyone so no one will be effected when facing it?
"Tourists should come and my country will earn in Corona times" -> Yes, your country will earn different RNA oriented types of Corona from other nationalities, will pass to your own citizens and these might cause harder diagnoses .. Ah! You mean money? Money, less than 1/10 of pre-Corona times income will be in your cases, not a bit more..
"Businessmen shouldnt wear casual" -> They should. They really should. And they don't have to have luxury cars. Cars don't make anyone more capable to think..
"Living abroad is sooo comfortable" -> Look at your own country's currency comparing with that other country. Look at your income opportunities in that country. Then talk..
List is so long.. We have clients to give my time and attention.. If you want to add more things, you're welcome..
Fulya Öztürk  http://www.fulyaozturk.com/work-and-life-is-ve-hayat-hakkinda
Consultants: http://www.fulyaozturk.com/consultants-danismanlar/c/304
All Services: http://www.fulyaozturk.com/all-services-tum-hizmetler

 

İş Ve Hayat Hakkında:

"Bu, Noel 2013'ten bir fotoğraf ve henüz azıcık bile değişmedim... Bazen kilo alıyorum ve veriyorum..." Bunu, Knoxville, Tennessee'den en yakın arkadaşlarımdan birine yazmıştım... Sosyal medya markası Facebook bizi nasıl bu kadar yakınlaştırmıştı? ...Nasıl bu kadar insan birbirini dinlemenin/duymanın bu kadar değerli olduğunu anladı? ...Nasıl bu kadar insan kilometrelerce ötede bir insana, bazen partneriniz olarak yanınızda yürüyen kişiden bile daha fazla güven duymanın mümkün olabileceğini anladı? ...Ve ...Sosyal medya Instagram bizi nasıl bu kadar fotoğraf uzmanı ve "sadece vücutlar görmek için şekil açlığı"nda bıraktı? ...Nasıl bu kadar insan "işkadını bikini giyemez, bikini giyenden iş kadını olamaz" diyerek keskin çizgiler çizebildi? ...Kişisel olarak, gerçek hayatta da böyle ikilemlerde yoruluyoruz. Benden küçük bir örnek, bir Türk olarak, yıllarca, Türkler'in Orta Asya Türk Toplulukları'ndan geldiğini, Türkler'in 1/3 oranında sarışın olduğunu ve 171 cm boyunda olup yüksek topuklularla 180 cm'i geçebildiğimi belirtmekten yoruldum... 
Beyinlere yerleşmiş sıkıcı klişe fikirler herşeyi kilitliyor... Gerçeği kilitliyor... Doğruyu kilitliyor... Şimdi bu gibi birkaç şeyi listeleyebilirim;
"Görünüşüm beni satar" -> Bir noktaya kadar, evet. Ama yetenekler önemlidir, şekilleriniz değil.
"Hippi gibi görünüyorum, öyleyse, ben bir hippiyim" - > Lüks restoranlarda yiyorsanız, her dakika paradan (ve ünden) konuşuyorsanız, 6,000 $'lık botlar giyiyorsanız, milyonlar eden bir veya iki eviniz varsa, tabii ki hippi değilsiniz. Hippilik ruhla başlar, yaşam şeklinizle devam eder.
"Tacizciler erkektir" - > Aslında erkekleri de dikkatle dinlerseniz, anne, abla... gibi yakınlarından başlayan kişilerin taciz kurbanı olma sinyallerini göstereceklerdir.
"Bazı kadınlar ünümü kullandı, artık kimseye güvenemiyorum" -> Artı size tavsiyeler veren birini mi blokluyorsunuz? O halde sırf başka kalitesiz kadınlar yüzünden hayatınızın merkezine dönüşecek birini tanıma şansını kaybediyorsunuz...
"Deterjanlar pahalı olmalı" - > Koronavirüs zamanında bunu yapmayın. En azından utanın çünkü Fransız lüks markaları ücretsiz dağıtmak üzere dezenfektan üretimine devam ediyorlar. Ve... En pahalı kimyasallar bile fabrikada üretmeye başladığınız için o kadar pahalı olamaz. ...Ve tüm dünya temizlik ve hijyene ihtiyaç duyuyor. Deterjan markaları! Tüketicileriniz 'patlayan' pahalılıktaki deterjanlarınız yüzünden yeterince temizlik yapamazsa, ölürler. O zaman deterjanlarınızı kim alacak?? 
"Koronavirüs diye birşey yok" -> Var. Sizin inanmamanız veya birinin sizi yok olduğuna dair ikna etmesi, onun sebep olduğu hastalığı yok etmez. 
"Korona için bağışıklığını yüksek tut" -> İyi dilek... Ama... Bağışıklığını yüksek tutmak pahalı bir şey... Onunla yüzleşenler etkilenmesin, herkese ücretsiz Vitamin İlacı dağıtmak ister misiniz?
"Turistler gelmeli ve ülkem Korona zamanı kazanacak" -> Evet, ülkeniz kazanacak ama diğer milliyetlerden değişik RNA çeşitlemeli Korona, vatandaşlarınıza geçecek ve bunlar daha zor teşhislere sebep olabilecek... Ah! Para demek istiyorsunuz?  Para, çantalarınızda Korona öncesi gelirinin 1/10 oranından daha azı olacak, bir parça fazlası değil...
"İşadamları casual giyinmemeli" -> Giyinmeli. Gerçekten giyinmeli. Ve lüks otomobilleri de olmak zorunda değil. Otomobiller insanlara düşünmek için daha fazla yetenek vermiyor... 
"Başka bir ülkede yaşamak konforlu" -> O ülkenin para birimiyle kendi ülkenizin para birimi kurunu karşılaştırın. O ülkedeki gelir fırsatlarına bakın. Sonra konuşun... 
Liste çok uzun... Zamanımı ve dikkatimi vereceğim müşterilerimiz var... Daha fazlasını eklemek isterseniz, çekinmeyin...
Fulya Öztürk  http://www.fulyaozturk.com/work-and-life-is-ve-hayat-hakkinda
Consultants: http://www.fulyaozturk.com/consultants-danismanlar/c/304
All Services: http://www.fulyaozturk.com/all-services-tum-hizmetler

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum Yaz


En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.